Kilka zasad pracy współczesnego kuriera

Praca kuriera to zajęcie, które wymaga dużej cierpliwości, umięjętności zarządzania czasem oraz poczucia odpowiedzialności za powierzone przesyłki. Jak w każdej pracy, tak i w tym przypadku, osobę zajmującą się przekazywaniem przesyłek i listów obowiązuje kilka zasad. Dzięki tym zasadom zajęcie to wykonywane jest rzetelnie i skutecznie. W tym artykule przedstawimy kilka z nich:

  1. Zawsze musisz dostarczyć przesyłkę do adresata

Kurier, który przyjął zlecenie przekazania paczki od nadawcy do adresata zobowiązany jest tą przesyłkę dostarczyć niezależnie od czynników zewnętrznych jakie spotkają go po drodze. Np. kurier Polska Włochy nie może odpuścić w połowie drogi lub nie przekazać przesyłki kurierowi odpowiedzialnemu za kolejny etap trasy bo np. nie zdążył dotrzeć na miejsce.

  1. dbaj o przesyłkę aż do czasu przekazania adresatowi

Kurier, który otrzymał paczkę do wysłania jest za nią od tego momentu odpowiedzialny. Np. taki kurier Polska Włochy nie może po prostu wrzucić przesyłki do samochodu i nie interesować się nią przez całą drogę. Już na początku trasy musi zapewnić jej odpowiednie i stabilne ułożenie w samochodzie tak, aby zawartość dotarła do adresata bez szwanku.

  1. Pamiętaj, że klient jest zawsze na pierwszym miejscu.

W każdym biznesie, tak jak w przypadku firm kurierskich zdarzają się różni klienci. Jedni są mili i uczynni i można się z nimi dogadać w każdej kwestii a drudzy są kłótliwi i rozszczeniowi. Taki kurier Polska Włochy musi pamiętać, że zupełnie inaczej zachowują się ludzie w Polsce a inaczej we Włoszech i dostosować się do zwyczajów panujących w danym kraju. W przypadku gdy trafi się kłótliwy klient należy pamiętać o zachowaniu spokoju i cierpliwości.

praca kuriera

  1. Przemyśl trasę zanim ruszysz w drogę.

Przemyślenie trasy przesyłek przez kuriera jest jego zadaniem obowiązkowym, które przede wszystkim znacznie ułatwia, ale również i przyśpiesza wykonanie obowiązków. Brak organizacji może skutkować znacznie wydłużonym czasem dostarczenia przesyłki np. w przypadku kuriera Polska Włochy, który posiada przesyłki do Polski, Włoch i np. Niemiec mogłoby się okazać, że kurier najpierw dostarcza przesyłki do Włoch a dopiero na końcu do Polski i Niemiec, mimo iż te państwa ma na swojej trasie jako pierwsze. Przy stworzeniu dobrego planu każda paczka trafi do swojego adresata w odpowiednim czasie i kolejności, bez ryzyka że np. niemiecka przesyłka zagubi się gdzieś we Włoszech.

  1. Sprawdź czy wszystkie powierzone przesyłki znajdują się w samochodzie.

Zadaniem kuriera jest również sprawdzenie czy w samochodzie znajdują się wszystkie przesyłki. Może bowiem nastąpić pomyłka i np. w przypadku przytaczanego w artykule kuriera Polska Włochy może wydarzyć się tak, że już we Włoszech okazuje się, że jakaś paczka została w Polsce. Takie „zapomnienie” o przesyłce może mieć fatalne skutki w postaci straty klienta oraz otrzymania negatywnej opinii, która zmiejsza wiarygodność firmy.

Podsumowując, nie tylko kurierzy Polska Włochy ale wszyscy mają szereg zasad, które muszą przestrzegać, żeby pracować lepiej, wydajniej i skuteczniej. Wystarczy się jedynie do nich zastosować.

Chcesz zamówić kuriera – zamów kuriera DHL